Szkolny Festiwal Tańca w Brzeźniu

          Zakończenia karnawałów zazwyczaj są bardzo radosne i taneczne. Tak było również w naszej szkole, gdzie 27 lutego, a więc tuż przed zakończeniem karnawału 2017 bawiliśmy się podziwiając występy taneczne naszych koleżanek i kolegów.

Tanecznemu projektowi towarzyszyły słowa Havelocka Ellisa

„Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą,

najpiękniejszą ze wszystkich sztuk,

bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia,

jest samym życiem!”

Tańczono „Sofię” Alvaro Solera, chocolate choco, choco, zorbę, belgijkę, zumbę, kaczuszki, gummy bear, macarenę, a nawet poloneza. Uczniowie przygotowywali własne układy taneczne, bądź wzorowali się na choreografiach już opracowanych przez innych artystów. Ich ciężką pracę wspierali nauczyciele wychowania fizycznego i wychowawcy. Można było podziwiać ciekawe choreografie, sprawność fizyczną, pomysłowe stroje, młodość, radość czy klasową integrację.                                                 

 Jury biorąc pod uwagę opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, harmonię ruchów oraz ogólne wrażenie artystyczne wyłoniło zwycięzców i wręczyło statuetkę oraz zaszczytny tytuł ROZTAŃCZONEJ KLASY. Uczniowie, z kolei przyznali grupie tanecznej NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Klasy młodsze zdobyły przenośną statuetkę.                 Wśród klas IV-VI zwycięski tytuł zdobyła klasa IV, a wśród gimnazjalistów bezapelacyjnie zwyciężyła klasa II c. Uczniowie tej klasy nie tylko zdobyli tytuł ROZTAŃCZONEJ KLASY, otrzymali statuetkę i NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Brawo!!!

Dziękując Wszystkim za wspaniałe występy i klasowe zaangażowanie zapraszam za rok!

Zapraszamy do galerii...

Opracowała: p. Ewa Knyspel