STARSZAKI CZYTAJĄ MALUCHOM

            W bieżącym roku szkolnym od października do maja trwała w naszej szkole akcja promująca czytelnictwo pt. ,,STARSZAKI CZYTAJĄ MALUCHOM”. Dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum czytali głośno klasom I –III oraz przedszkolakom ciekawe bajki i opowiadania z literatury dziecięcej. Mali słuchacze mogli poznać przygody takich bohaterów jak: Plastuś, Wróbelek Elemelek oraz Krasnal Hałabała. Zapoznani zostali również z pięknymi baśniami Braci Grimm oraz Jana Christiana Andersena. Najczęściej głośne czytanie odbywało się w świetlicy szkolnej i pobliskim przedszkolu, gdzie  zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród maluchów, które nie mogły się doczekać naszych wizyt. Przedszkolaki otrzymywały także obrazki do kolorowania związane z tematyką czytanego fragmentu książki. Z pierwszakami natomiast najczęściej poznawaliśmy tajemnice przyrody, w które wprowadzał nas Krasnal Hałabała lub zgłębialiśmy razem z Plastusiem tajniki szkolnego życia. Dla starszych dzieci mieliśmy przygotowane fragmenty lektur, mniej znane baśnie Andersena i braci Grimm. W akcję ,,STARSZAKI CZYTAJĄ MALUCHOM szczególnie zaangażowały się dziewczynki z klasy Va, którym chciałam serdecznie podziękować. Mam nadzieję, że dzięki naszym zajęciom zachęciliśmy dzieci do czytania książek.

Zapraszamy do galerii.

Opracowała: p. Barbara Bilska