Kangur matematyczny 2017

w SP Brzeźnio

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny - Kangourou Sans Frontières, organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. K onkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Tym razem do rozwiązania bardzo trudnych zadań tekstowych przystąpiło jedenastu uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej. Byli to: Patrycja Andrzejczak, Aleksandra Gęszczak, Krystian Jasiak, Krzysztof Łodo, Kinga Marciniak, Antoni Rybka, Piotr Sęcerski, Jan Owczarek, Hubert Zawieja, Artur Zawadzki, Paulina Żarnecka.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu na zajęciach rozwijających zainteresowania matematyczne, które prowadziła p. Ewa Knyspel. Konkursowicze z wielkim zapałem rozwiązywali zadania testowe. Nie były one zbyt trudne, ale podchwytliwe.

 Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe prezenty i wyrazili wolę uczestnictwa w tym konkursie za rok!             

Gratulacje!

                                                                                                                                             Opracowała: p. Ewa Knyspel