Wycieczka do Gołuchowa, Russowa i Zawodzia

28 września 2017 roku uczniowie klasy I, III i IV uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Gołuchowa, Russowa i Zawodzia.

W Gołuchowie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w Ośrodku Kultury Leśnej, rozpoznawaliśmy gatunki drzew i poznawaliśmy ciekawostki związane z nimi. Spacerkiem doszliśmy do zagrody żubrów, a w drodze powrotnej zwiedzaliśmy renesansowy zamek, liczący 400 lat.

W dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie, obejrzeliśmy przedmioty należące do pisarki oraz uczestniczyli w warsztatach malarskich inspirowanych jej twórczością.

W rezerwacie archeologicznym w Zawodziu zwiedzaliśmy zagrody  i uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „Tańcowała igła z nitką”, w trakcie których dowiedzieliśmy się jakim zabiegom muszą być poddane naturalne surowce, aby zamienić się  w tkaniny gotowe do szycia odzieży. Wszyscy uczniowie podjęli próbę ręcznego szycia sakiewki.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii...

Opracowanie i foto: p. Ewa Knyspel