Światowy Dzień logoDZTMTabliczki Mnożenia

 

29 września po raz VII na świecie obchodzony był Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła już po raz kolejny też dołączyła się do akcji, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. W tym roku przepytano 250 osób, w tym 25 osób dorosłych. W rezultacie egzamin zdało 235 osób. Każda z nich otrzymała Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy. 

Zapraszamy do galerii...

Opracowała: p. Aneta Olbińska