Samolotem do Warszawy

 10 czerwca 2017 roku uczniowie klasy trzeciej i piątej uczestniczyli w samolotowej wycieczce do Warszawy. Wymagała ona zorganizowania drugiej grupy podróżników, którzy z Warszawy lecieli do Wrocławia.

 O godzinie siódmej ruszyliśmy autobusem z Brzeźnia do Wrocławia. Tam z wysokości Sky Tower podziwialiśmy miasto, a następnie udaliśmy się na lotnisko gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy maszyny lotnicze. Poznaliśmy terminal i po chwili wszyscy już się czuliśmy się jak w domu. Na godzinę przed odlotem udaliśmy się na odprawę celną. Musieliśmy położyć w koszyczkach wszystkie swoje rzeczy, a celnicy sprawdzali je. Okazało się, że nie wszystkie rzeczy metalowe można odpiąć, dlatego niektórzy musieli zdejmować buty i przejść dodatkową kontrolę.

Po krótkim odpoczynku w hali odpraw ustawiliśmy się z biletami i legitymacjami szkolnymi do odprawy. Niektórzy wchodzili przednim, a inni tylnym wejściem. Panie stewardesy powitały nas na pokładzie samolotu, zapieliśmy pasy i szczęśliwie wystartowaliśmy. Podziwialiśmy widoki naszego pięknego kraju i kąpaliśmy się w chmurach. Po 45 minutach wylądowaliśmy w Warszawie i udostępniliśmy samolot naszym kolegom, którzy lecieli do Wrocławia.

W stolicy udaliśmy się do Parku Trampolin. Tam wesoło, zdrowo i sportowo spędziliśmy czas.

Zmęczeni, zadowoleni, ze śpiewem na ustach pojechaliśmy do Brzeźnia, oczywiście z postojem w McDonald's.

Zapraszamy do galerii...

Opracowanie i foto: p. Ewa Knyspel