W Garnizonie Sieradz

 

19 października 2017 roku uczniowie klasy trzeciej i szóstej uczestniczyli  w obchodach 82 rocznicy utworzenia Garnizonu Sieradz i święta sieradzkiej brygady.

 Data nie była przypadkowa, bowiem 19 października 1935 r. do Sieradza przybyli żołnierze 31 pułku Strzelców Kaniowskich. Mogliśmy zobaczyć uroczysty apel z udziałem Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Roberta Głąb. Uhonorowano wyróżniających się żołnierzy i pracowników brygady. Zostały wręczone medale resortowe, odznaki, listy gratulacyjne i pochwalne. Dowódca brygady płk Robert Krupa wręczył Dowódcy Garnizonu Warszawa oraz byłym dowódcom jednostki, ryngrafy z miniaturą sztandaru brygady.

W ramach Dnia Otwartych Koszar mogliśmy zobaczyć praktyczną naukę survivalu, pokaz umundurowania i uzbrojenia, pokaz walki wręcz, wojskowego ratownictwa medycznego oraz pracy w systemie łączności, trening strzelecki i saperski. Prezentacjom współczesnego wizerunku wojska towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych. Ponadto klub brygady przygotował dla najmłodszych warsztaty plastyczne, w których uczestniczyliśmy. Spotkaliśmy się z tatą naszych uczniów panem Jasiakiem, zawodowym żołnierzem, który oprowadzał nas po terenie jednostki.

Uroczystość zakończył koncert Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy oraz defilada.

Zapraszamy do galerii...

Opracowanie i foto: p. Ewa Knyspel