Rodzinne spotkanie – wspólne kolędowanie

Okres bożonarodzeniowy to czas, w którym wspominamy i przeżywamy magię świąt i cud Bożego Narodzenia Dzieciątka Jezus. Trwa do 2 lutego czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego zwanego inaczej Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

W tym okresie cały czas towarzyszą nam choinki, kolorowe światełka, ozdoby bożonarodzeniowe i radość z otrzymanych prezentów gwiazdkowych. Jest to również czas wspólnych spotkań opłatkowych, uroczystości, przedstawień jasełkowych, a także koncertów kolędowych.

Kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych to jeden z ważniejszych celów wychowania w rodzinie i społeczeństwie oraz kształtowania właściwych postaw.  Pragnąc rozwijać zamiłowanie do tradycji, uczniowie klasy drugiej wraz   z wychowawczynią zorganizowali rodzinne spotkanie jasełkowe w dniu  24 stycznia 2018r., na które przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, ciocie            i wujkowie. Stało się ono okazją do wspólnego kolędowania podczas przedstawienia jasełkowego

„ Zwiastuję Wam Radość Wielką,

w którym dzieci pięknie zagrały postacie Marii, Józefa, Pastuszków, Trzech Króli i Uczniów. Na scenie wszystkim towarzyszył chór Aniołów, który pięknie śpiewał i narrację o Bożym Narodzeniu wygłaszał.  

W miłej atmosferze upłynęła nasza uroczystość, która stała się okazją    do podtrzymywania rodzinnych tradycji poprzez wspólne kolędowanie.    

Magia świąt niech dalej trwa i o Bożym Narodzeniu ciągle nam przypomina, a chwile spędzone z rodziną niech zawsze należą  do najpiękniejszych i najcenniejszych w naszym życiu.

Zapraszamy do galerii...

                                                                

                                                                                 Opracowanie i foto: Dorota Urban