Spotkanie jasełkowe w naszej szkole

Kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych to jeden z ważniejszych celów wychowania w rodzinie i społeczeństwie oraz kształtowania właściwych postaw. Okres bożonarodzeniowy jest do tego wspaniałą okazją. To czas, w którym wspominamy i przeżywamy magię świąt i cud Bożego Narodzenia.

Trwa do 2 lutego czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego zwanego inaczej Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym okresie cały czas towarzyszą nam choinki, kolorowe światełka, ozdoby bożonarodzeniowe i radość z otrzymanych prezentów gwiazdkowych. Jest to również czas wspólnych spotkań opłatkowych, uroczystości, przedstawień jasełkowych, a także koncertów kolędowych.

         Pragnąc rozwijać zamiłowanie do tradycji, uczniowie klasy drugiej przygotowali przedstawienie jasełkowe dla uczniów szkoły podstawowej, które odbyło się 25 stycznia 2018r.

„ Zwiastuję Wam Radość Wielką.

Chór Aniołków pięknie śpiewał i narrację o Bożym Narodzeniu wygłaszał.

Józef z Maryją Dzieciątko piastowali i na wędrowców czekali.

Pastuszkowie i Trzej Królowie do Jezuska przybyli i swoje dary mu złożyli.

Dzieci też przywędrowały i swoje serduszka Dziecinie Bożej ofiarowały.

W miłej atmosferze upłynęła szkolna uroczystość, która stała się okazją    do wspólnego kolędowania i podtrzymywania tradycji bożonarodzeniowych.

Magia świąt niech dalej trwa i o Bożym Narodzeniu ciągle nam przypomina, by MIŁOŚĆ I DOBRO zawsze w nas było i nigdy na drugi plan nie schodziło

Zapraszamy do galerii...

Opracowanie i foto: p. Dorota Urban