DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

05 marca 2018 w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu.  (Dzień ten powinien być obchodzony 6 lutego, ale wtedy trwały ferie zimowe).

W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemoc, hejt, złe treści.

Podczas imprezy uczniowie z klasy II a gimnazjum i IV przygotowali krótką inscenizację przedstawiającą zagrożenia w sieci oraz prezentującą rady, jak radzić sobie z tymi zagrożeniami.

Aby tworzyć zdrową społeczność w sieci należy przestrzegać zasad netykiety, czyli zbioru zasad przyzwoitego zachowania wInternecie. One również zostały przypomniane.

Dodatkowo uczniowie obejrzeli krótki film pt.: „Walka o słowa”, otrzymany od organizatora akcji w Polsce – Safer Internet.

Dzień uatrakcyjniły występy wokalne dziewczyn z klasy VI a: Sonii Adamskiej, Mai Książek, Kingi Łodo, Zofii Pawlak. Uczennice zaśpiewały piosenkę „Przytul hejtera” oraz piosenkę, do której same napisały tekst o bezpieczeństwie w sieci do melodii hitu „Despacito”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia w naszej szkole.

 Zapraszamy do galerii...

Organizatorzy: p. Aneta Polanowska i p Aneta Olbińska