Kangur matematyczny 2018

w SP Brzeźnio

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny - Kangourou Sans Frontières,organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Tym razem do rozwiązania bardzo trudnych zadań tekstowych przystąpiło dziesięciu uczniów z klasy III i jedna uczennica z klasy VI. Byli to: Patrycja Andrzejczak, Aleksandra Gęszczak, Krystian Jasiak, Krzysztof Łodo, Kinga Marciniak, Jan Owczarek, Ignacy Łuszkiewicz, Bartłomiej Iszczek, Kacper Kłos, Paulina Żarnecka, Maja Książek.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu na zajęciach rozwijających zainteresowania matematyczne, które prowadziła p. Ewa Knyspel. Konkursowicze z wielkim zapałem rozwiązywali zadania testowe. Nie były one zbyt trudne, ale podchwytliwe. Wymagały logicznego myślenia, sprawnego liczenia, wyobraźni i wiedzy matematycznej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe prezenty i wyrazili wolę uczestnictwa w tym konkursie za rok!            

Gratulacje!

Zapraszamy do galerii...

                                                                                                                                             Opracowała: p. Ewa Knyspel