We wtorek 14 stycznia 2016r. uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyli w koncercie dwóch młodzieżowych zespołów folklorystycznych z Tarnopola na Ukrainie. Piękne ludowe stroje i wysoki kunszt artystyczny wykonawców – młodzieżowego zespołu tanecznego „Czerwona Kalina”, zespołu „Zbrucz” oraz wokalistów bardzo podobał się publiczności, która po każdym występie nagradzała wykonawców gromkimi brawami.

Uczniowie poznali ludowe ukraińskie instrumenty, obserwowali różnorodne ludowe tańce oraz pieśni z różnych regionów naszych wschodnich sąsiadów. Na koncertach nie zabrakło  wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd oraz bliskich polskim sercom „Sokołów”. Po występach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli zebrane artykuły szkolne dla dzieci z Ukrainy. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z ukraińskimi wykonawcami i wschodnią kulturą.

 Zapraszamy do galerii...

Opracowanie: M.Mak