28 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Ziemi. Do tego dnia przygotowywaliśmy się już wcześniej. Każda klasa wylosowała jedną roślinę, którą w tym dniu sadziła i dalej będzie się nią zajmować. Szukaliśmy, więc informacji na jej temat, sprawdzaliśmy wymagania, przygotowywaliśmy tabliczki itp. Następnie wybraliśmy się na mini rajd.

Dotarliśmy do poligonu strażackiego gdzie przewidziana była dalsza część imprezy. Najpierw jednak zabraliśmy się ochoczo za sprzątanie terenu, bo biwakowanie wśród śmieci wcale nam się nie podobało.

       Po skończonej pracy przystąpiliśmy do działań edukacyjnych – badaliśmy czystość wody, rozpoznawaliśmy gatunki drzew i roślin oraz prowadziliśmy obserwacje fauny.(żaby rozpoczęły już gody) Po tych atrakcjach z przyjemnością zasiedliśmy przy ognisku i upiekliśmy kiełbaski, szczególnie, że czas umilały piosenki ekologiczne przygotowane i prezentowane przez poszczególne klasy.

 

Zapraszamy do galerii

 

Opracowanie: p. K. Owczarek
Zdjęcia: p. M. Siwik