Z okazji świąt majowych w naszej szkole odbyły się dwa przedstawienia, które rozpoczynały się od odśpiewania hymnu w obecności pocztu sztandarowego. Pierwsze było przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej. Widzom została przybliżona historia uchwalenia Konstytucji, a także, za pomocą prezentacji multimedialnej, 1050. rocznica chrztu Polski. Inscenizację przygotowała p. M. Hofman. Dla uczniów gimnazjum przedstawiono historię świąt 1, 2 i 3 Maja, czyli Święta Pracy, Dnia Flagi i Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Młodzież bardzo zaciekawił niecodzienny występ chłopców z 3b ( Marcina i Szymona), którzy w nowoczesny sposób (rapując) opowiedzieli dzieje tych świąt. Ozdobą występów były szkolne wokalistki (Patrycja i Ola). Uroczystość urozmaiciły pieśni wokalistów i chóru, a także prezentacja multimedialna o Konstytucji 3 Maja. Wszystkim zebranym opowiedziana w taki sposób historia pozwoliła lepiej zrozumieć te trudne wydarzenia.
Przedstawienia przygotowały panie: M. Pustelnik, p. H. Skrzybalska, p. A. Polowczyk. O oprawę muzyczną zadbał p. M. Krzymiński.

 

Zapraszamy do galerii

 

Opracowanie: Izabela Zbik i Zosia Drajling