1W dniu 17 maja 2016 r odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny  Konkurs Ekologiczny. Udział w nim wzięli uczniowie z gimnazjum w Złoczewie oraz gimnazjaliści naszej szkoły. Tematem przewodnim była biologia i zdrowie człowieka oraz ekologia i ochrona środowiska.

    

Konkurs składał się z dwóch części. Na początek uczestnicy rozwiązywali test. Pięcioro zawodników z najlepszymi wynikami przechodziło do drugiej tury zmagań. Tu zadania były bardzo różnorodne. Należało np. rozpoznać różne gatunki ptaków po wyglądzie lub śpiewie, rozpoznać naturalne okazy drzew, dokonać obserwacji i rozpoznać preparaty mikroskopowe itp. Rywalizacja była zacięta a poziom uczestników wyrównany. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli:

I miejsce – Wiktoria Chudzik – ZS Brzeźnio

II miejsce – Marta Piotrowska – ZS Brzeźnio

III miejsce -  Patrycja Ziębicka –  ZS Brzeźnio.

2 3       

 Gratulujemy.