CAM003451

Trzeciego czerwca 2016 r. klasa 1 uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do czwartego pod względem liczby ludności i piątego pod względem powierzchni miasta Polski, Wrocławia.

Rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum Hydropolis. Tam przyjrzeliśmy się bliżej relacji człowieka z wodą. Dowiedzieliśmy się, że ilość wody na Ziemi jest niezmienna od milionów lat, że pełni ona doniosłą rolę we wszelakim życiu na naszej planecie. Dlatego tak ważne jest, by poznać i zrozumieć jej istotę.

 W Afrykarium – oceanarium poznaliśmy ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki: faunę plaży i rafy koralowej Morza Czerwonego, faunę Afryki Wschodniej z basenem hipopotamów nilowych oraz rybami jezior Malawi i Tanganika, faunę Kanału Mozambickiego z basenem prezentującą płaszczki i rekiny brunatne, faunę dżungli Konga z basenami manatów i krokodyli nilowych oraz ptakami. Poczuliśmy równikowy i zwrotnikowy klimat.

Idąc do parku widzieliśmy Halę Stulecia (dawniej Halę Ludową) – obiekt, który został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako pomnik historii. Obserwacja fontann dodały nam sił i pozwoliły odpocząć wśród zieleni.

Na Rynku poczuliśmy atmosferę dużego i starego miasta. Spacer szlakiem krasnali lepiej pozwolił przyjrzeć się miastu.

 Szaleństwo w MacDonald nauczyło nas samodzielności i zaradności. W zamówieniach królował zastaw.

Nieco zmęczeni dojechaliśmy do stadionu Śląsk Wrocław. To właśnie tutaj rozgrywano Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn UEFA Euro 2012. Siedząc w sektorach dla kibiców poczuliśmy atmosferę meczu piłkarskiego.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Brzeźnia, do naszych kochanych rodziców.

CAM003461

 CAM003311

Zapraszamy do galerii.

Opracowała: Ewa Knyspel

Foto: p. Magdalena Przybylska