Wycieczka do  Łodzi

22 września 2016 roku uczniowie klas II, III, IV, i  V uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Łodzi.

Rozpoczęliśmy od pokazu mapy nieba i wszechświata w planetarium. Były to wyjątkowe obserwacje, ponieważ tego dnia występowała równonoc jesienna, dzień trwał tyle samo godzin co noc. Gdybyśmy chcieli taką obserwację powtórzyć, musielibyśmy przyjechać 21 marca.

W kolejności udaliśmy się do Muzeum Animacji Se-ma-for. Przez ponad 60 lat w Semaforze powstało ponad 1400 filmów (w tym około 800 lalkowych), które zdobyły na całym świecie ponad 300 nagród i wyróżnień na czele z nagrodą Oscara za film Tango Zbigniewa Rybczyńskiego w roku 1983. Nowy Se-ma-for Produkcja Filmowa otrzymał Oscara 25 lat później za produkcję filmu Piotruś i wilk Suzie Templeton. Każdy uczestnik wycieczki zapamiętał, że jedna sekunda filmu animowanego to 24 rysunki.

W palmiarni, w obecności pani przewodnik słuchaliśmy wiele ciekawostek o roślinach użytkowych pochodzących z różnych stref klimatycznych. obserwowaliśmy cynamonowca, cytrynę, pomarańczę, kawę, daktylowca, bananowca czy figowca. Podziwialiśmy okazy kaktusów i ryb.

Po wizycie w Mc Donald udaliśmy się do „Eksperymentatorium”. Zobaczyliśmy działanie siły odśrodkowej, baterii słonecznych, satelity… Najbardziej zachwycił nas czarodziejski stolik, którego działanie wykorzystują magicy.

Ze śpiewem na ustach i niezapomnianymi wrażeniami, szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii

Opracowanie i foto: p. Ewa Knyspel