XXII FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE – BISKUPIN ARCHEO-FASHION WEEK

20 września 2016r uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XXII Festynie Archeologicznym w Biskupinie, który odbył się pod hasłem BISKUPIN ARCHEO-FASHION WEEK.

 Niczym na paryskich wybiegach odbywały się tam liczne pokazy mody polskiej i europejskiej  od epoki kamienia po czasy nowożytne, w tym między innymi: stroje mezolityczne, odzież mieszkańców biskupińskiego grodu z wczesnej epoki żelaza czy kreacje wczesnośredniowieczne.
Nie zabrakło także mody starożytnych Greków, Rzymian i Egipcjan. Wykonawcy z Polski i zagranicy prezentowali dawne techniki wyrobu strojów i galanterii, m.in.: tkanin, biżuterii, butów, torebek, pasków. W trakcie festynu można było także posłuchać koncertów muzycznych, wykładów tematycznych, obejrzeć walki wojów, wziąć udział w różnych warsztatach czy konkursach.

Zapraszamy do galerii...

Opracowanie i foto: p. Kamila Kędzia-Pawlak