KTO CZYTA, TEN ŻYJE PODWÓJNIE

W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

, który przypada co roku w październiku, uczniowie klas II – IV szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat promujący czytanie książek i biblioteki szkolne. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością oraz talentem. Powstały piękne prace, na których umieszczone zostały hasła zachęcające do czytania oraz częstych odwiedzin biblioteki szkolnej np. :

,, BIBLIOTEKA – DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA”     

,,CZYTANIE TO MOJA PASJA”

,,CHCESZ POZNAĆ BAJEK ŚWIAT, DO BIBLIOTEKI NASZEJ CZŁAP”

,,KULTURALNYCH LUDZI CZYTANIE NIE NUDZI”

,,ŚCIĄGNIJ KSIĄŻKI Z PÓŁKI!”

,,OBUDŹ W SOBIE WYOBRAŹNIĘ – CZYTAJ KSIĄŻKI!”

            Prace konkursowe można było oglądać na wystawie umieszczonej na korytarzu,               w szkole podstawowej. Nagrody za najlepsze plakaty zostały wręczone dnia 08.11.2016 roku. Pierwsze miejsce zajął Stanisław Świtała z kl. III, drugie Kinga Balińska z kl. III, a trzecie Julia Staszek z klasy II. Wyróżnienia otrzymały: Daria Pawik oraz Oliwia Lisek, obie z klasy III. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i mamy nadzieję, że ich piękne prace zachęciły uczniów naszej szkoły do czytania większej ilości książek.

Zapraszamy do galerii...

 

Opracowanie i foto: p. Barbara Bilska