W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy zaangażowała się w ogólnopolską akcję SZLACHETNA PACZKA.

           W dniach 28.11. - 08.12. została zorganizowana na ten cel zbiórka artykułów spożywczych oraz chemicznych. W wystawionych na szkolnym korytarzu kartonach codziennie pojawiały się nowe rzeczy  – żywność, środki czystości, pościel, ręczniki, itp. Wraz ze zbiórką darów została przeprowadzona zbiórka środków pieniężnych, z których zostały zakupione brakujące artykuły. W efekcie udało się zaspokoić potrzeby i spełnić marzenia członków wybranej przez nas Rodziny. W sumie zapakowaliśmy 13 dużych paczek oraz 5 mniejszych !!! Mamy nadzieję, że wszystkie rzeczy będą dużą pomocą i pozwolą jeszcze radośniej przeżywać Święta Bożego Narodzenia „naszej” Rodzinie.

            A takie słowa skierowała do nas pani wolontariusz – opiekun rodziny tuż po zakończeniu akcji: Ze swojej strony dziękuję za ogromne zaangażowanie i zainteresowanie rodziną.
Angażując się całą szkołą w przygotowanie paczki widzę, że kształtujecie Państwo w swoich podopiecznych postawy dzielenia się i zwracania uwagi na swoje otoczenie. Jestem pewna, że z młodych ludzi, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczki dla potrzebującej rodziny wyrosną dojrzali ludzie, na których śmiało będzie można oprzeć lokalną społeczność i pewnie  o wiele więcej.
W przekazanej paczce były wiele rzeczy z najwyższych półek sklepowych. To dodatkowa wartość prezentu, która poza codzienną funkcjonalnością pozwoli rodzinie zwiększyć własną samoocenę. Dziękuję za zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę przy tworzeniu Szlachetnej Paczki w 2016 roku.

            Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania.

            I właśnie za to – współpracę, zaangażowanie, okazane serce, otwartość na drugiego człowieka, poświęcony czas – tym, którzy wspomogli akcję: rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom naszej szkoły – DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do galerii... 

Organizatorzy - D. Obała, M. Kubiak oraz Samorząd Uczniowski ZS

Foto.: p. Dagmara Obała

                                                                                                   

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz to, kim jest, nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II