WIECZOREK POETYCKO - LITERACKI ,,BOŻE NARODZNIE W POEZJI I PROZIE"

            W dniu 03. 01. 2017 r. odbył sie w naszej szkole wieczorek poetycko - literacki pt. ,,Boże Narodzenie w poezji i prozie".

Około godz. 17 zaczęli przybywać pierwsi zaproszeni goście: rodzice i dziadkowie uczniów, pani wójt Dorota Kubiak, pracownicy Biblioteki Publicznej i Gok-u, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy wsi. Wieczorek rozpoczął się nastrojową piosenką  ,,Jest taki dzień" oraz pięknymi wierszami o tematyce bożonarodzeniowej, które recytowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie młodzież z klasy III gimnazjum wystawiła fr. ,,Chłopów" Władysława Stanisława Reymonta - Wigilia u Boryny. Przedstawienie zostało wzbogacone ludowymi strojami z epoki oraz odpowiednimi rekwizytami. Młodzi aktorzy zadbali także o to, aby posługiwać się gwarą charakterystyczną dla ówczesnej wsi. Odczytane zostały również najpiękniejsze fragmenty powieści opisujące dawne zwyczaje wigilijne. Wieczorek został wzbogacony przepięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu naszego szkolnego chórku oraz  grą na skrzypcach przez jedną z uczennic. Osoby przybyłe na spotkanie poetycko - literackie mogły lepiej wczuć się w świąteczny nastrój, racząc się gorącą herbatą i kawą oraz smacznymi ciastami.  Wieczorek cieszył się dużym zainteresowaniem miejscowej społeczności, przybyło na niego około 60 osób, w szczególności rodziców i dziadków uczniów naszej szkoły. Przedstawienie, recytacja wierszy oraz koncert kolęd zostały nagrodzone gromkimi brawami, co wskazuje na to, że spodobały się publiczności.

 

Zapraszamy do galerii...

https://www.youtube.com/watch?v=0R7pTBLp1ag

https://www.youtube.com/watch?v=ynNP__wCtyc

https://youtu.be/Unw3xJZKvL0

Opracowanie i foto: p. Barbara Bilska

Film: p. Anna Pokrakowska-Piątek